Serdecznie zapraszam na Majówkę pod dereniem i jabłonią, która odbędzie się 3 maja 2025 roku od godziny 10:00.
Spotkajmy się w ogrodzie, by wspólnie cieszyć się wiosną, pysznym jedzeniem i dobrym towarzystwem.W programie m.in.: spotkanie z lokalnymi wystawcami, degustacja produktów regionalnych, pokaz szczepienia drzew owocowych, warsztaty przyrodnicze oraz koncert wśród kwitnących drzew.Czeka nas dzień pełen natury, inspiracji i wspólnego świętowania!
Do zobaczenia pod dereniem i jabłonią!
Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwające prace związane z budową podziemnej trasy w obrębie ogrodu mogą występować okresowe utrudnienia w zwiedzaniu. W związku z tym, na czas prowadzonych robót obowiązuje obniżona opłata za wstęp.
Obszar wyłączony ze zwiedzania będzie na bieżąco aktualizowany na rycinie po kliknięciu TUTAJ!.
Zapraszamy.
Arboretum czynne w godzinach:
pon-pt: 9:00 - 18:00
sob, niedziele i święta: 10:00 - 18:00
Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwające prace związane z budową podziemnej trasy w obrębie ogrodu mogą występować okresowe utrudnienia w zwiedzaniu.
Obszar wyłączony ze zwiedzania będzie na bieżąco aktualizowany na poniższej rycinie.
𝐎𝐛𝐬𝐳𝐚𝐫 𝐰𝐲łą𝐜𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐳𝐞 𝐳𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐛ę𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐛𝐢𝐞żą𝐜𝐨 𝐚𝐤𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐧𝐢ż𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐫𝐲𝐜𝐢𝐧𝐢𝐞.
Zapraszamy.
𝐀𝐫𝐛𝐨𝐫𝐞𝐭𝐮𝐦 𝐝𝐨𝐬𝐭ę𝐩𝐧𝐞 𝐝𝐥𝐚 𝐳𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐚𝐣ą𝐜𝐲𝐜𝐡 𝐰 𝐭𝐞𝐫𝐦𝐢𝐧𝐢𝐞 𝐨𝐝 𝟐𝟏 𝐤𝐰𝐢𝐞𝐭𝐧𝐢𝐚 𝐝𝐨 𝟑𝟏 𝐩𝐚ź𝐝𝐳𝐢𝐞𝐫𝐧𝐢𝐤𝐚.
Uprzejmie informujemy, że z uwagi na trwające prace związane z budową podziemnej trasy w obrębie ogrodu mogą występować okresowe utrudnienia w zwiedzaniu.
Obszar wyłączony ze zwiedzania będzie na bieżąco aktualizowany na poniższej rycinie.
𝐎𝐛𝐬𝐳𝐚𝐫 𝐰𝐲łą𝐜𝐳𝐨𝐧𝐲 𝐳𝐞 𝐳𝐰𝐢𝐞𝐝𝐳𝐚𝐧𝐢𝐚 𝐛ę𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐛𝐢𝐞żą𝐜𝐨 𝐚𝐤𝐭𝐮𝐚𝐥𝐢𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐲 𝐧𝐚 𝐩𝐨𝐧𝐢ż𝐬𝐳𝐞𝐣 𝐫𝐲𝐜𝐢𝐧𝐢𝐞.
OGŁOSZENIE
o otwartym naborze Partnera do współpracy w celu realizacji projektu partnerskiego
pn.: Zielone płuca pogranicza polsko-słowackiego
31 stycznia 2025
Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach działając zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 roku o realizacji zadań realizowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021 – 2027 ogłasza otwarty nabór Partnera do wspólnego przygotowania i realizacji przedsięwzięcia, pn.: Ochrona dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na obszarze pogranicza polsko-słowackiego, zwanego dalej Projektem.
Projekt będzie ubiegał się o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027, priorytet 4. Współpraca instytucji i mieszkańców Pogranicza, cel szczegółowy 1. Zwiększenie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych w szczególności tych, którym powierzono zarządzanie konkretnym terytorium, i zainteresowanych stron.
Celem Partnerstwa jest wspólna realizacja przedsięwzięcia na rzecz instytucji i mieszkańców Pogranicza polsko-słowackiego polegającego na opracowaniu i wdrożeniu działań mających na celu ochronę dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego na obszarze pogranicza polsko-słowackiego oraz informowanie o w/w działaniach po obu stronach polsko-słowackiej granicy.
Przedsięwzięcie będzie zrealizowane w obowiązkowym Partnerstwie zgodnie z przyjętymi zasadami regulaminu konkursu – Arboretum i Zakład Fizjologii w Bolestraszycach (Partner wiodący) oraz przynajmniej jeden partner ze Słowacji spełniający warunki opisane w pkt. II ogłoszenia. Podmiot ogłaszający nie wyklucza udziału w Projekcie dodatkowych Partnerów spełniających warunki opisane w pkt. II ogłoszenia.
Współpraca Partnera z Partnerem wiodącym na etapie składania wniosku o dofinansowanie polegać będzie na przygotowaniu wniosku projektowego, w szczególności w zakresie opisów merytorycznych, budżetu projektu, dostarczeniu wszelkiej niezbędnej dokumentacji oraz danych dotyczących Partnera niezbędnych na potrzeby uzupełnienia dokumentacji/wniosku.
Dalsza współpraca, po otrzymaniu dotacji, polegać będzie na uczestniczeniu w realizacji projektu na każdym jego etapie, w tym we wszystkie działaniach niezbędnych do osiągnięcia i należytego wykonania projektu. Szczegółowy zakres przedsięwzięcia będzie zgodny z regulaminem Programu Interreg Polska – Słowacja 2021-2027, priorytet 4. Współpraca instytucji i mieszkańców Pogranicza, cel szczegółowy 1. Zwiększenie zdolności instytucjonalnych instytucji publicznych, zamieszczonym na stronie.
Do naboru może przystąpić podmiot, który wspólnie z przedstawicielami podmiotu ogłaszającego nabór będzie uczestniczyć w przygotowaniu wniosku o dofinansowanie projektu oraz – w celu wspólnej realizacji projektu – wniesie zasoby ludzkie lub organizacyjne lub techniczne. Szczegółowe informacje odnośnie wymagań dotyczących partnerów Projektu opisane są w „PODRĘCZNIKU PROGRAMU INTERREG POLSKA-SŁOWACJA 2021-2027” dostępnym pod adresem ogłoszenia o naborze wniosków:
https://pl.plsk.eu/-/ogloszenie-o-naborze-wnioskow-o-dofinansowanie-wspolpraca
W ramach partnerstwa transgranicznego (po stronie słowackiej) partnerem może/mogą zostać m. in:
Obszar wsparcia obejmuje:
Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach, jako Partner wiodący, wyłoni jednego obowiązkowego partnera trans granicznego (po stronie słowackiej) w ramach niniejszego naboru. Partner wiodący w przedsięwzięciu dopuszcza możliwość pozyskania dodatkowych Partnerów zarówno trans granicznych (po stronie słowackiej) jak i krajowych (po stronie polskiej).
Wzmocnienie potencjału współpracy organizacji Polskich i Słowackich w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego
Wzmocnienie potencjału kwalifikacji kadr Partnerów projektu poprzez szkolenia, kursy podnoszące kwalifikacje
Opracowanie strategii współpracy transgranicznej edukacji ekologicznej i ochrony dziedzictwa przyrodniczego
Edukacja ekologiczna i promocja postaw proekologicznych.
Wymagania wobec Partnera:
W formularzu ofertowym od Partnera wymagane jest wykazanie:
do 30 kwietnia 2027 r..
Opracowanie i druk publikacji z okazji obchodów 50-lecia Instytucji pt. „Założenia dworsko-ogrodowe na terenie dawnego województwa lwowskiego. I cześć, t. 1: powiaty dobromilski, mościcki, przemyski”. Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.
W ramach zadania opracowana i wydana zostanie publikacja prezentująca wyniki badań terenowych przeprowadzonych na terenie Ukrainy w latach 2013–2014, tj. prezentująca wyniki inwentaryzacji terenowej założeń dworsko-ogrodowych. Celem publikacji było naukowe opracowanie i przedstawienie utraconego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego dawnych Kresów Rzeczypospolitej jakim są założenia dworsko-ogrodowe, jak również propagowanie i przywrócenie w szerszej świadomości społecznej wiedzy nt. ich istnienia i ważnej kulturotwórczej roli jaką odegrały w historii. Publikacja zawiera m.in. informacje, które do tej pory nie zostały szerzej opublikowane i stanowić będzie uwieńczenie prac badawczych, które w znacznym stopniu przyczynią się do upowszechnienia wiedzy na temat dawnych założeń dworsko-ogrodowych Kresów Wschodnich. Zadanie zostało zrealizowane w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia powstania Arboretum Bolestraszyce.